موادغذایی

آشنایی با خواص گانودرما و جینسینگ

جینسینگ و گانودرما

آشنایی با خواص گانودرما و جینسینگ

برای دانستن خواص گانودرما و جینسینگ بهتر است اول با مفهوم این دو کلمه آشنا شویم. گانودرما نوعی قارچ با خواص دارویی است و جینسینگ که بیشتر از ریشه آن در طب سنتی استفاده می شود؛ نوعی گیاه از خانواده عشقه است. از قارچ گانودرما دمنوش تهیه می شود و برخی نیز آن را به صورت خام مصرف می کنند. جینسینگ گیاهی با خواص دارویی است که به گیاه جوانی و نیرو بخش نیز مشهور است.

این روزها افراد زیادی از انواع قهوه استفاده می کنند، اما همگی نگران مضرات آن هستند. پس چه بهتر که قهوه ای انتخاب کنید که در کنار طعم بی نظیر خود، دارای خواص دارویی باشد. برای پیدا کردن جایگزین مناسب برای قهوه های معمولی بهتر است اول، با خواص گانودرما و جینسینگ آشنا شویم.

جینسینگ و گانودرما

جینسینگ و گانودرما

چرا اغلب مردم از قهوه گانودرما استفاده می کنند؟

قهوه گانودرما، مخلوطی از قهوه فوری و عصاره پودر شده قارچ دارویی به نام ریشی یا لینجی است که  با توجه به فواید و نوع خواسته شده، ممکن است موادی مانند شکر، خامه غیر لبنی  و گیاهان نیز در آن گنجانده شود.

آیا قهوه گانودرما می تواند برای بدن مفید باشد؟ تا به حال، هیچ مطالعه علمی اثرات قهوه گانودرما بر سلامتی را آزمایش نکرده است. با این حال، تحقیقات اولیه نشان می دهد که گانودرما به تنهایی می تواند مزایای دارویی خاصی را به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۶ در این مورد چند مقاله منتشر شده است که در آن به این نتیجه رسیدند که گانودرما می تواند در کنار درمان پزشک شما، مورد استفاده قرار گیرد، زیرا می تواند ایمنی بدن شما را افزایش دهد.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه به طور کلی ممکن است اثرات مفیدی برای بدن شما داشته باشد. برای مثال، مصرف به اندازه قهوه ممکن است به کاهش خطر ابتلا به چندین بیماری مزمن از جمله دیابت، بیماری پارکینسون و بیماری قلبی کمک کند.

قهوه گانودرما

قهوه گانودرما

خواص مشترک گانودرما و جینسینگ

در ادامه خواص گانودرما و جینسینگ، می توان گفت که طرفداران این دو ادعا می کنند که نوشیدن گانودرما می تواند همچون گیاه جینسینگ ایمنی بدن را افزایش دهد و از بسیاری از بیماری های ناشی از ایمنی پایین جلوگیری کند، با خستگی مبارزه کند، حافظه را تقویت کند، استقامت و انرژی بدن را افزایش دهد، کلسترول خون و التهاب بدن را کاهش دهد، استرس را از بین ببرد، علائم پیری را کمتر کند و گردش خون را تقویت کند. در ادامه خواص گانودرما و جینسینگ را بررسی خواهیم کرد.

  • افزایش انرژی

از میان خواص گانودرما و جینسینگ می توان به افزایش انرژی اشاره کرد. افرادی که دچار ضعف و خستگی هستند، می توانند با مشورت پزشک خود از گانودرما و جینسینگ استفاده کنند. طبق یک تحقیق رسمی که بر روی تعدادی زن و مرد شکل گرفته است، مشخص شد که استفاده از جینسینگ نتایج خوبی در کمک به افراد مبتلا به خستگی و بی حالی نشان داده است. در یک تحقیق رسمی دیگر بر روی خواص گانودرما و جینسینگ که در سال های اخیر، شکل گرفته است، متوجه می شویم که جینسینگ به تنهایی قادر به درمان سرطان ها نیست، بلکه اثرات خستگی ناشی از سرطان را کاهش می دهد.

  • بهبود عملکرد مغز

مطالعه ای در سال های اخیر، در مورد تأثیر جینسنگ قرمز بر روی کارکرد مغز بیماران مبتلا به فراموشی انجام شده است و باید بگوییم که بسیار امیدوار کننده بوده است. در این مطالعه تعدادی زن و مرد، با میانگین سنی ۷۴ سال در نظر گرفته شدند. بیماران به مدت ۱۲ هفته ۴.۵ گرم جینسنگ قرمز کره ای مصرف می کردند. در نتیجه این مطالعه، مشخص شد که جینسنگ قرمز کره ای به بهبود عملکرد مغز کمک شایانی می کند.

  • ضد التهاب

در ادامه خواص گانودرما و جینسینگ، می توان گفت که این مواد ممکن است التهاب بدن شما را کاهش دهند. بر اساس یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۲۰، جینسنوزیدها، (اجزای فعال جینسینگ) ممکن است مسیرهایی را در سیستم ایمنی بدن هدف قرار دهند که می تواند التهاب بدن شما را را کاهش دهد.

  • کاهش قند خون

با توجه به تحقیقات سال ها اخیر، متوجه می شویم که جینسینگ به راحتی به کاهش قند خون شما کمک می کند. یکی دیگر از مطالعات سال های اخیر، نشان دهنده فواید مشابهی از جینسینگ در تنظیم قند خون بوده است. برخی از شرکت کنندگان روزانه ۲.۷ گرم جینسینگ قرمز تخمیر شده و برخی دیگر دارو نما مصرف کردند. محققان دریافتند جینسینگ در کاهش قند خون و افزایش سطح انسولین بعد از غذا در مقایسه با دارونما موثر است. گرچه هنوز برای اثبات این قضیه نیاز به مطالعات بیش تری است.

  • تقویت سیستم ایمنی بدن شما

درباره خواص گانودرما و جینسینگ می توان گفت که ممکن است سیستم ایمنی بدن شما با استفاده از آن ها تقویت شود. با بالا رفتن سن، سیستم ایمنی شما روز به روز ضعیف تر می شود و در نتیجه ممکن است به بیماری هایی که به دلیل سیستم ایمنی ضعیف به وجود می آیند، مبتلا شوید و یا پس از بیمار شدن به دلیل سیستم ایمنی ضعیف، به سختی بهبود یابید. بهتر است که پس از مشورت با پزشک خود، گانودرما و جینسینگ را جزو موارد استفاده روزانه خود قرار دهید.

جینسینگ

جینسینگ

عوارض جانبی احتمالی قهوه گانودرما و گیاه جینسینگ

اگرچه مصرف برخی از گیاهان به طور کلی بدون خطر گزارش شده است، اما در ادامه عوارض جانبی که از طریق اطلاع رسانی مردم، به منابع معتبر گفته شده است را بیان خواهیم کرد.

عوارضی مانند سردرد، بی خوابی، مشکلاتی در هضم غذا، بالا یا پایین رفتن فشار و قند خون، اسهال و تپش قلب، واکنش شدید پوستی و همچنین ممکن است بانوان تورم سینه را نیز تجربه کنند.

اطلاعات کمی در مورد ایمنی قهوه گانودرما و عوارض جانبی آن وجود دارد. با این وجود، گانودرما ممکن است دارای عوارض جانبی از جمله: سرگیجه، ناراحتی معده و سوزش پوست را برای شما ایجاد کند.

به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از قهوه گانودرما و جینسینگ، باید از خواص گانودرما و جینسینگ مطلع باشید هم چنین لازم است که با پزشک خود مشورت کنید.

به ویژه اگر دارای فشار خون بالا هستید و داروهای خاصی مانند، کنترل فشار خون، ضد انعقاد خون یا داروهای سرطان استفاده می کنید.

در کل فراموش نکنید که علاوه بر دانستن خواص گانودرما و جینسینگ، اگر گیاه و یا ماده جدیدی را قرار است به رژیم غذایی خود اضافه کنید، بهتر است قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید.

محصولات جینسینگ

عصاره جینسینگ قرمز کره ای ۱۰۰درصد خالص ۵۰ گرمی

۹۹۹,۰۰۰ تومان

چای کیسه ای قارچ گانودرما کره ای ۵۰ عددی

۲۴۹,۰۰۰ تومان

قهوه فوری لاته دکتر بیز همراه با قارچ گانودرما

۲۸۹,۰۰۰ تومان

عصاره جینسینگ ویتاجینسینگ VITAGINSENG + ویتامین و موادمعدنی

۲۴۹,۰۰۰ تومان

عصاره جینسینگ کره ای هاگین HAGIN + رویال ژل + قارچ گانودرما

۴۹۹,۰۰۰ تومان

عصاره جینسینگ جنتامین GINTAMIN کره ای + قارچ گانودرما

۴۹۹,۰۰۰ تومان

کافی میکس جینسینگ دار کوبیزکو COBIZCO

۴۶,۰۰۰ تومان

چای جینسینگ کره ای ۵۰ عددی

۳۲۹,۰۰۰ تومان

عصاره جینسینگ قرمز کره ای ۶ ساله و گانودرما جکاریس JECKARIS

۴۹۹,۰۰۰ تومان

چای کیسه ای قارچ گانودرما کره ای ۱۰۰ عددی

۳۴۹,۰۰۰ تومان

قهوه فوری جینسینگ دار علی بابا کوبیزکو COBIZCO

۱۱۹,۰۰۰ تومان

عصاره قارچ گانودرما لینژیمین LINHZHIMIN کره ای اصل

۴۷۹,۰۰۰ تومان

عصاره جینسینگ قرمز کره ای رویال گلد همراه با ۵ گیاه دارویی

۲۹۹,۰۰۰ تومان

قهوه فوری موکا دکتر بیز همراه با قارچ گانودرما

۲۸۹,۰۰۰ تومان

قهوه فوری با اسانس جینسینگ علی کافی بلک گلد Alicafé بسته ۴۰ عددی

۱۹۹,۰۰۰ تومان

شکلات داغ یا هات چاکلت دکتر بیز همراه با قارچ گانودرما

۱۸۹,۰۰۰ تومان

قهوه فوری سوپریم دکتر بیز همراه با قارچ گانودرما و جینسینگ

۲۸۹,۰۰۰ تومان

کافی میکس همراه با تانگکت علی و جینسینگ علی کافی ALICAFÉ بسته ۲۰ عددی

۱۴۹,۰۰۰ تومان

شربت جینسینگ قرمز کره ای + ۵ گیاه مقوی انرژی زا تکی ۵۰ میل و بسته ۱۰ عددی

۶۹,۰۰۰ تومان۵۹۹,۰۰۰ تومان

عصاره ۱۰۰ درصد خالص قارچ گانودرما کره ای با عمر بالا ۳۰ گرمی

۳۴۹,۰۰۰ تومان

شیر چای علی تی ALITEA کرک همراه با تانگکت علی و جینسینگ ۲۰ عددی

۱۴۹,۰۰۰ تومان

ریشه جینسینگ دختر پیچ شمس Shams وزن ۵۰۰ گرم

۷۴۹,۰۰۰ تومان

شربت جینسینگ قرمز کره ای ۶ ساله انرژی زا تکی ۳۰ میل و بسته ۱۰ عددی

۶۹,۰۰۰ تومان۵۹۹,۰۰۰ تومان

چای جینسینگ کره ای ۱۰۰ عددی

۴۲۹,۰۰۰ تومان

ریشه جینسینگ قرمز کره ای ۶ ساله عسلی ۳۰ گرمی

۲۴۹,۰۰۰ تومان

پودر جینسینگ قرمز کره ای ۱۰۰ درصد خالص ۵۰ گرمی

۴۲۹,۰۰۰ تومان

شربت جینسینگ قرمز تونیک کره ای ۴۵۰ میلی لیتر – مقوی و نیروزا

۲۹۹,۰۰۰ تومان

عصاره جینسینگ شاخ گوزن گلدلیگین GOLDLIGIN + رویال ژل + قارچ گانودرما

۵۹۹,۰۰۰ تومان

1 نظر در “آشنایی با خواص گانودرما و جینسینگ

  1. محمد گفت:

    سلام
    من از محصولات شما استفاده کرده ام عالی بودند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.